Фарбування мотоцикла порошковою фарбою
Мотоцикл - унікальний засіб швидкого пересування, з уникненням заторів та пробок на дорогах. Цей вид транспорту відрізняється від інших невисокою ціною на витрати палива та обслуговування, але найбільше піддається впливу агресивних умов середовища (вітру, дощу, сонця тощо), так як пересувається з надзвичайною швидкістю. Надійно захистити, повернути первісний вигляд та зробити мотоцикл яскравим допоможе порошкова фарба. Ба більше, вона зможе зробити ваш мотоцикл ще більш оригінальнішим та по-справжньому ексклюзивним. Порошкова фарба вже давно славиться високою якістю та довговічністю, тому впевнено витіснила практично з усіх сфер рідкі лакофарбні матеріали, і машинобудівна галузь - це не виключення. Єдиним недоліком технології порошкового фарбування залишається потреба у високопрофесійному та високотехнологічному спеціальному обладнанні. Але талановиті технологи примудряються сконструювати обладнання самостійно і проводити процес фарбування в домашніх умовах.
Що розуміють під технологією порошкового фарбування мотоцикла?
Порошкове фарбування рами, дисків коліс чи мотоциклу в цілому передбачає нанесення порошкового полімерного матеріалу електростатичним чи трибостатичним способом з подальшим його запіканням та утворенням повноцінного покриття, яке буде характеризуватися унікальними фізико-хімічними та декоративно-естетичними властивостями. Перш за все, завдяки полімерному порошковому покриттю створюється ефективний захист мотоцикла від корозії, від впливу агресивних факторів середовища та від їдких реактивних хімічних речовин по типу кислот чи основ. Крім того така обробка забезпечує зносостійкість та термовитривалість деталей і є високодекоративною. Особливо привабливий дизайн можна розробити за індивідуально створеними макетами або поданими замовником пропозиціями. Саме тому, таке порошкове фарбування є популярне серед спортсменів та мотогонщиків.
Переваги порошкового фарбування мотоцикла
Зносостійкість - деталі, пофарбовані порошковою фарбою довгий час зберігають первісний вигляд і після падіння мотоцикла не залишається на поверхні слідів від подряпин чи тріщин; порошкова фарба добре маскує подібні дефекти; не страшні для неї й дощ, мороз та палюче сонце.
- Універсальність - полімерною порошковою фарбою можна пофарбувати як мотоцикл, скутер чи велосипед, так і побутову техніку, офісні меблі чи рами вікон та дверей.
- Ціна - вартість порошкових фарб нижча, ніж рідких ЛКМ і є оптимальною та доступною кожному по карману.
- Великий вибір за кольором, блиском та фактурою - сучасні виробники дали можливість вибрати будь-який колір за класичним європейським каталогом RAL Classic, надавши вашому мотоциклу екстравагантності, оригінальності та унікальності; про популярні кольори та відтінки згодом.
- Стійкість до жорстких атмосферних умов - для порошкового покриття не страшні ані дощ, ані сніг, ані мороз, ані палюче сонце; за таких умов вона не тріскається, не відшаровується та не здувається.
Простота і швидкість використання - автоматизоване обладнання дає можливість швидко розвинути навик і реалізовувати великі об’єми за короткий проміжок часу.
- Екологічність - відсутність в порошковому складі токсичних органічних розчинників робить полімерні фарби цілком безпечними як для навколишнього середовища, так і для здоров’я людини.
Дизайнерські рішення для перевтілення “стального друга”
Прийнято фарбувати мотоцикл в кольори, які не будуть відрізнятися від тих, що були нанесені на заводі. Фарбувати рами і вилки матовою фарбою в один тон з блискучими дисками коліс. Але останнім часом стало популярним виділяти ті самі диски, приміром, стальним хромом. Також користуються попитом порошкові фарби зі спецефектами, за допомогою яких можна створити унікальне текстурне полімерне покриття у вигляді “апельсинової кірки”, “крокодилячої шкіри”, по типу “шагрень”, “муар”, “антік” тощо.
Технологія фарбування мотоцикла порошковою фарбою
Перед тим як приступити до основного етапу розпилювання порошкової фарби, слід ретельно підготувати та очисти деталь піскоструєм чи іншими методами, видаливши сліди старої фарби, бруд, пил, іржу та жир. Далі виріб знежирюють спеціальними розчинами та пасивують. Добре підготовлена поверхня мотоцикла готова “приміряти порошкове вбрання”. В камері напилення пістолетом-розпилювачем на поверхню наноситься порошок, який в наступному етапі “запікання” в печі полімеризації під високою температурою перетворюється на повноцінне захисне та декоративне покриття.