Як вибрати правильний вид порошкової фарби? Основні критеріїї
Порошкове фарбування - це ефективний спосіб отримати суцільне захисне полімерне покриття з привабливим зовнішнім виглядом, яке не “боїться” сонця і дощу, морозу і спеки, кислот і лугів. Це все завдяки своєму унікальному складу. Порошкова фарба - це високотехнологічна суміш дрібнодисперсного порошка полімерного походження з цільовими добавками пігментів, затверджувачів, смол, що під дією високої температури створює унікальну плівку.
Але порошок буває різним, відповідно і властивості його неоднакові. Через незнання таких, здавалося б, тонкощів металеву конструкцію, яка експлуатується в жорстких кліматичних умовах можна покрити порошковою фарбою, призначеною для внутрішніх робіт, і отримати дефекти покриття, про які згадувалось в попередній статті.
Це важливо знати, бо від правильно підібраного типу порошкової фарби залежить якість, захист, естетика та довговічність покриття.
Тож, давайте більш детально розберемося який тип фарб слід обирати для тих чи інших потреб.
Критерії вибору порошкових фарб
Сучасний ринок пропонує достатньо широкий вибір складу порошкових сумішей, найголовнішими з яких є:
- епоксидні
- епоксидно-поліефірні
- Поліефірні
Для того, щоб не помилитися з вибором, треба з’ясувати ще такі нюанси:
- Який матеріал планується обробляти?
- Де планується експлуатувати виріб?
- Які чинники негативно можуть впливати на нього?
Зупинимося на кожному типі фарб, їх особливостях та сфері застосування.
Епоксидні порошкові фарби
Відмічаються добрим захистом від корозії, гнучкістю, високою адгезією, стійкістю до дії агресивних факторів, механічних ударів та доступною ціною.
Але головною перевагою даного виду фарб є відмінна електроізоляційна властивість, тому їх сферою застосування є обмотка, пропітка електричних катушок та інших елементів в сучасній електротехніці.
Крім того, епоксидна фарба, завдяки відмінним декоративним якостям використовується для покриття великої кількості виробів: від садового інвентарю до дитячих іграшок.
Епоксидно-поліефірні порошкові фарби
Цей вид порошку поєднав у собі властивості епоксидних та поліефірних фарб і став стійкішим до тривалої дії УФ-випромінювання, бо вже не жовтіє, не змінює колір та не лущиться. Він менш резистентний до дії хімікатів, проте добре витримує удари.
Застосовуються епоксидно-поліефірні фарби в декоративних цілях: для фарбування стелажів, офісних меблів, металевих рам вікон та дверей, огорож та парканів.
Поліефірні порошкові фарби
Даний вид порошкової фарби володіє бездоганними властивостями, хорошою стійкістю до ультрафіолетового випромінювання та екстремальних погодніх умов, а також дозволяє отримати покриття зі спецефектами по типу “металік”, “шкіра крокодила”, “антік”.
Гідроксилвміщуючі поліефіри і блоковані поліізоціонати, що входять до складу порошку, створюють захисне та рівномірне покриття завтовшки 75 мікрометрів, яке затвердіває при відносно невисокій температурі в 170 градусів і має такі основні переваги: підвищену твердість, малу ймовірність утворення сколів на випуклих частинах предмету, резистентність до багатьох хімічних сполук та погодніх і атмосферних умов, відмінний захист від корозії та іржі.
Сфера застосування: алюмінієві профілі, забори, паркани, рекламні щити, металеві елементи архітектурних конструкцій, вікон, дверей, покрівельні матеріали (водостоки), неметалеві елементи (гіпс, кераміка, скло).