Сертифікат відповідності
Сертифікат відповідності – документально підтверджена відповідність товару (послуги) нормативам стандартизації та техрегламентам.
Цей дозвіл, який видається органом сертифікації та підтверджує як ідентифікацію продукції, так і відповідність її відповідному стандарту або нормативу.
Видача сертифікатів відповідності здійснюється після проведення регламентованих випробувань, що підтверджують нормативні показники (згідно з ГОСТами або техрегламентами).
В Україні існує добровільний сертифікат відповідності, який прийшов на заміну обов'язковим сертифікатам, які видають УкрСЕПРО (Державна система сертифікації України). Добровільний сертифікат відповідності надається НААУ (національний орган з акредитації) на підставі міжнародного стандарту ДСТУ EN ISO/IEC 17065.
Анулювання з 2018 р. системи УкрСЕПРО не означає скасування процедури сертифікації. Якщо продукт підпадає хоч під один техрегламент України, перевірка відповідності нормативам цього техрегламенту є обов'язковою.
Основний орган сертифікації країни — Держстандандарт. В основі регламентів лежать європейські законодавчі акти, а самі техрегламенти перераховують типи продуктів, що підлягають сертифікації..
Різновиди сертифікатів відповідності
- Обов'язковий.
- Сертифікат відповідності до вимог пожежної безпеки.
- Добровільне. На відповідність певним критеріям.
Зміст сертифіката
- Ким виданий;
- Реквізити заявника;
- Інформація про продукт, коди ТН ЗЕД ЄАЕС.
- Регламенти, згідно з правилами та формами яких оцінюється відповідність продукції.
- Період дії, коли і коли виданий, підписи відповідальної особи.
Орган, що здійснює сертифікацію відповідної продукції, визначає обсяги та статті обстеження, а саме обстеження та атестація виробництва, оцінка системи якості та обов'язкові випробування.
Випробування як необхідний етап сертифікації проводяться в незалежних сертифікованих лабораторіях за методиками, що визначаються техрегламентами.
Над виробництвом серійної продукції здійснюється технагляд протягом часу дії сертифікату.
Період дії визначається схемою, згідно з якою проводиться сертифікація, і може становити рік (на підставі аналізу документації без обстеження виробництва), три або п'ять (з оцінкою системи управління якістю).
ЛКМ (зокрема дедалі популярніші порошкові фарби) не підлягають обов'язковій сертифікації в Україні та добровільна сертифікація — єдиний спосіб підтвердження безпеки для середовища та людини; заявленим властивостям згідно з способом застосування; відповідні характеристики.
Сертифікат відповідності - необхідна умова участі у тендерах, постачання для галузевих виробництв, будівельних об'єктів.
Важливими за наявності сертифіката відповідності є фактори довіри споживача, збільшення попиту та конкурентоспроможності продукту, розширення збуту
Компанії Etika поставляє та реалізує фарбу порошкову, що відповідає міжнародним нормам безпеки та пакету дозвільної документації. Постачання безпосередньо від заводу-виробника виключають посередницькі схеми, гарантують безпеку і якість продукції, що поставляється, а також ціну від заводу-виробника.